Morning Star

Shayan Habibi Viewpoint About Manuscripts , Movie Review And Analysis Of Information Technology

Morning Star

Shayan Habibi Viewpoint About Manuscripts , Movie Review And Analysis Of Information Technology

ستاره صبح ، ترکیب زیبایی که شاید برای هیچکس به اندازه ی من پر از معنی و مفهوم نباشد . اکنون قصد دارم از فلسفه پشت این عبارت برایتان بگویم . ترکیبی که سالهای سال است زیر سایه اش به آرامشی خیال انگیز میرسم . رها می شوم از قید و بندهایی که قصد دارند آزادیم را محدود کنند. ترکیبی که برای من نماد خدا ست ، خدایی که هیچگاه تنهایم نگذاشت . نماد مادری مهربان که چون ستاره ای زیبا راه را برایم روشن کرد . و من تا آخر عمر ، امیدوار ، شاد و مطمئن زندگی خواهم کرد . مطمئن از اینکه همیشه درست ترین راه را خواهم رفت . و من تا ابد شیرینی غم ستاره ی صبح را در دلم احساس خواهم کرد و لذت خواهم برد .و اما ستاره صبح ، ساخت این ترکیب بر می گردد به زمان کودکی من ، هنگامی که من به کمک یکی از عزیزترین نزدیکانم توانستم عنوانی رو پیدا کنم که برایم سرشار از اسرار نوستالژیک زندگی شخصیم و مفاهیم امیدوار کننده باشد . ترکیبی که آینده را برایم روشن میکند و من ذره ای در زندگی نا امید نمی شوم چون زمانی یاد گرفتم که امید همان نردبام پیروزی ست . ستاره و صبح هر دو واژه های سرشار از مفاهیم زیبا و امید بخش اند و هر کدام آنها در یک ترکیب بی نظیر یه اوج خود می رسند و کمال می یابند .


منظور من از صبح در این عبارت هنگام روز نه ، بلکه سحرگاه است. هوای گرگ و میش قبل از طلوع آفتاب که دقایقی هر چند کوتاه است اما آنقدر حال و هوای عجیبی دارد که زبانم برای توصیف احساسم درباره این زمان قاصراست . ذره ذره هوا روشن می شود و آواز پرنده ها و حضور پر رنگ آفتاب، فضا را به کلی تغییر می دهد . برای من دوست داشتنی ترین زمان در کل روز همین موقع ست ، شاید غمگین باشد ولی پر از معنی ست و من را یاد روزهای سختی می اندازد که به پیروزی منتهی شد .  این غم یا سختی چیزی نیست که بخواهم از آن فرار کنم اتفاقا باعث افتخار من است ، همین روزهای سخت زندگی بودند که شخصیت امروز من را به این شکل ساختند و من همیشه وقتی به گذشته نگاه می کنم روزهای سخت را خیلی بیشتر از دوران راحت زندگیم دوست دارم ، روزهایی که به خدا هم نزدیکترم و اطمینان بیشتری به خودم ، آرمانهام و مسیر زندگیم دارم.


و ستاره هم که نماد امید است ، زیباترین احساسی که یک انسان می تواند در دنیا تجربه و یا از آن فرار کند. البته ستاره می تواند مظهر منجی هم باشد ، کسی که هر لحظه همچون یک ستاره دنباله دار راه را به من نشان داده . این دیگه مربوط به خود فرد می شود که منجی چه کسی ست . خدا یا حتی خود آدمی در خیلی شرایط زندگی میتواند ،منجی خودش باشد و یا هر کس دیگری.


اما برای توصیف کنارهم آمدن این دو کلمه و ساخت ستاره ی صبح ، چندی پیش دیالوگی را در یکی از فیلمهای مورد علاقه ام شنیدم که به خوبی مفهوم را منتقل میکند ، جالب اینجاست که همین دیالوگ عینا در آیه ای از قرآن وجود داشته ، پس حرفم را کوتاه می کنم ضمن تشکر از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید ، همیشه امیدوار باشید ...

 

تاریکترین زمان شب درست قبل از فرارسیدن سپیده دم است و من به شما قول میدهم سپیده دم فرا خواهد رسید.

 ( شوالیه تاریکی برمی خیزد - کریستوفر نولان)

 

إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیب

(آیه هشتاد و یک سوره هود)شایان حبیبی - 6 مهر 1393